مجله آموزشی سایتک

مقالات به‌روز و کاربردی برای افزایش سطح دانش شما

طراحی قالب ریسپانسیو

طراحی قالب ریسپانسیو

طراحی قالب ریسپانسیو

طراحی قالب ریسپانسیو یا واکنش گرا ” Responsive design ” به سایتی گفته میشود که دیگر نیاز به zoom in و zoom out کردن نداشته باشد و با ابعاد و رزولوشن تمام دستگاه ها سازگار و بهینه باشد،کاربر بدون در نظر گرفتن ابعاد صفحه نمایش یعنی کوچک باشد “گوشی هوشمند موبایل” یا نمایشگر متوسط ” لپ تاب و تبلت ” یا نمایشگر های بزرگ ” کامپیوترای رومیزی و ال سی دی های بزرگ ” صفحه سایت را به درستی در دسترس داشته باشند و مورد بررسی قرار دهد.

این را باید خاطر نشان کرد که در دنیای امروز بیش از ۵۰ درصد کاربران از موبایل و تبلت برای دیدن سایت و گشت و گذار در اینترنت استفاده میکنند و اگر سایت شما قادر به نمایش درست در ابعاد موبایل و تبلت نباشد کاربران بسیار زیادی را از دست خواهید داد،زیرا کاربران به دنبال سایت هایی هستند که مطالب را به درستی برای آن ها نمایش دهند و قادر باشند بدون هیچ گونه تغییر در رزولوشن به چیزی که نیاز دارند دست پیدا کنند.به وجود دلایلی که مطرح شده است داشتن یک سایت ریسپانسیو یک امر بسیار ضروری در دنیای وب می باشد.

آیا تفاوتی بین سایت های ریسپانسیو و نسخه موبایل است؟
گوگل طراحی سایت به صورت ریسپانسیو را پیشنهاد میده ،دلیل اصلی گوگل این میباشد که سایت های ریسپانسیو از HTML و URL (آدرس) یکسانی هستند و قادر هستند که بر روی تمام دستگاه ها با ابعاد مختلف به درستی نمایش داده شوند .این امر باعث میشودتا گوگل به صورت آسان تر و بهینه تر محتوای سایت را نشانه گذاری نماید.

زمانی که نسخه موبایل برای سایتی به صورت جداگانه منشتر کنیم ، HTML و URL با نسخه وب کاملا متفاوت می باشد . از این رو گوگل برای نسخه های مختلف یک وب سایت مجبور به چندین بار سازماندهی و نشانه گذاری مطالب میباشد،همین امر باعث تاثیر منفی در رتبه بندی گوگل میباشد.

یکی از دلایل مهم دیگر گوگل که برای طراحی صفحات ریسپانسیو آن است که تمامی محتوا بر روی یک آدرس و وب سایت قرار دارند و این موضوع باعث برقراری ارتباط راحت کاربر با سایت می باشد .

مزایای سایت ریسپانسیو:
  • نمایش مناسب سایت در مرورگر های جدید و قدیمی
  • سازگار با تمام سایزهای نمایشگرها مانند موبایل ،تبلت و لپ تاب و …
  • انعطاف پذیری بالا و کارآمد
  • قیمت مناسب و مقرون به صرف
  • رتبه بهتر و بالاتر در گوگل
  • محبوبیت بیشتر در بین موتور های جستجو
  • افزایش بازدیدکنندگان سایت

چنانچه نیاز به طراحی وب سایت حرفه ای به صورت ریسپانسیو دارید می توانید هم اکنون سفارش خود را ثبت نمایید

ثبت سفارش

,,,,,,,,,